Kiekis: 0 Iš viso: 0.00 EUR Peržiūrėti krepšelį

3 paprastos gudrybės, kaip paprastai ir efektyviai išvalyti čiužinį

Kada paskutinį kartą valėte savo čiužinį? Jei beveik nepamenate, rekomenduojame susimąstyti. Kiekvieną naktį, o tai reiškią, jog didžiąją dienos dalį, praleidžiate ant čiužinio. Ant Jūsų miego pagrindo kaupiasi dulkės, prakaitas, negyvos odos ląstelės, riebalai nuo odos. Tai sudaro palankią terpę veistis bakterijoms ir dulkių erkutėms. Net jei nesate alergiški, čiužinį būtina reguliariai valyti. Pristatome 3 paprastus būdus efektyviai ir greitai išvalyti bet kokį čiužinį ar antčiužinį.

Čiužinį rekomenduojama valyti bent kas kelis mėnesius. Jei sergate alergija – dažniau. Tuomet būsite tikri, kad čiužinys bus gaivus, švarus, neturės nemalonaus kvapo ar nepageidaujamų dėmių.

Trijų žingsnių taisyklė

Paprasčiausias čiužinio valymo būdas – dulkių išsiurbimas siurbliu. Vis dar pasitaiko praktikų, kuomet įprasta nukratyti dulkes daužant čiužinį. Dažniausiai šį metodą naudoją namuose, kuriuose čiužiniai yra lengvi ir nedideli. Tačiau toks valymo būdas ne tik kad nėra veiksmingas, bet ir gali būti pavojingas, sukeldamas alergines reakcijas tiems, kurie kartu su dulkėmis įkvepia ir dulkių erkučių. Dulkės nėra pašalinamos, o tik iškeliamos į orą, dėl to vėliau grįžtą. Naudodami dulkių siurblį ir baldams valyti skirtą antgalį lengvai ir greitai pašalinsite dulkes nuo čiužinio ar antčiužinio šonų, viršaus. Siurbdami tvirtai spauskite siurblio antgalį prie miego pagrindo, kad išsiurbtumėte dulkes ir iš po čiužinio audinio. Naudodami siaurą antgalį išsiurbsite palei siūles.

Kitas čiužinio priežiūros žingsnis – valymas garais. Tam puikiai pasitarnaus garų lygintuvas arba garų funkcija paprastame lygintuve. Gariniai valymo prietaisai gali puikiai pasitarnauti dezinfekuojant ir šalinant bakterijas nuo įvairių paviršių. Paprasčiausiai veskite lygintuvo antgaliu palei audinį, tačiau atkreipkite dėmesį, jog ant čiužinio nelašėtų vanduo (per didelis drėgmės kiekis gali kauptis minkštuose balduose). Tokiu būdu efektyviai išnaikinsite arti paviršiaus esančias dulkių erkutes. Atlikus čiužinio valymą garais, rekomenduojama pakartotinai išsiurbti čiužinį.

Jeigu ant Jūsų čiužinio mėgsta įsipatoginti naminiai gyvūnėliai arba dažnai užkandžiaujate lovoje, greičiausiai Jūsų čiužinys bus dėmėtas. Paprasčiausias ir greičiausias būdas dėmes pašalinti – baldų valiklis. Tokie valikliai yra sukurti specialiai tam, kad sunaikintų įvairiausius nešvarumus, tame tarpe ir šlapimo, vėmimo, maisto produktų dėmes. Juose yra fermentų, kurie taip pat naikina ir kvapus. Užpurkškite valiklio ant dėmės arba ant šluostės ir atminkite valyti dėmę nuo išorinių jos kraštų į centrą, kad dėmė neišplistų. Stenkitės per daug nesušlapinti čiužinio. Nepamirškite išvalę dėmę pavalyti tą vietą švariu vandeniu suvilgyta šluoste, kad pašalintumėte valiklio likučius ir nusausinkite tą vietą.

Kaip kovoti su geltonomis dėmėmis?

Čiužinio eksploatavimo laikas gali įtakoti jo spalvą, tačiau tą pačią funkciją atlieka ir prakaitas, riebalai nuo odos, šlapimas ar kiti skysčiai su kuriais susiduriame kas dieną. Kad išbalintumėte dėmes, per daug nesudrėkindami viso čiužinio, galite pasigaminti paprastą valiklį. Reikės po pusę stiklinės vandenilio peroksido ir šilto vandens bei ketvirtadalio stiklinės švelnaus indų plovimo skysčio. Supilkite šį skystį į buteliuką su purkštuku ir lengvai apipurkškite dėmes ant čiužinio. Valykite minkštu šepetėliu ar frotiniu rankšluosčiu. Po pusvalandžio apipurkškite dėmes švariu vandeniu ir kruopščiai nusausinkite, kad neliktų valymo priemonės. Atminkite, jog būtina leisti audiniui išdžiūti, nes drėgmė yra palanki terpė veistis bakterijoms ir dulkių erkutėms čiužinyje ar antčiužinyje.

Alternatyva tokiam rankiniam valymo būdui – valymo garais įrenginys, kuris purškia valymo priemonę ir iškart valo dėmes. Toks prietaisas ne tik geriau pašalina dėmes, bet ir greičiau iš čiužinio ištraukia dėmę, tad Jūsų miego pagrindas greičiau džius po valymo procedūros.

Prekė įdėta į krepšelį!
Krepšelis: 0.00 EUR
Peržiūrėti krepšelį
Šioje svetainėje mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad galėtume pateikti suasmenintus pasiūlymus bei Jus dominantį turinį. Daugiau sužinokite mūsų Slapukų politikoje.