Kiekis: 0 Iš viso: 0.00 EUR Peržiūrėti krepšelį

6 mitai ir faktai apie miegą

auraplus

Dažnai girdimi ir visuomenėje įsišakniję mitai apie miegą ne tik negelbsti, tačiau kenkia sveikatai ir nuotaikai. Norėdami padėti atskirti, kas yra tiesa, o kas – ne, pateikiame Nacionalinės miego asociacijos (angl. National Sleep Foundation) atrinktus šešis populiariausius mitus ir juos paneigiančius faktus.

1. Miegas nėra svarbus. Užtenka kelių valandų miego.

Miegas yra būtinas mūsų sveikatai ir gerai savijautai, jis yra tiek pat svarbus kiek subalansuota mityba ir mankšta. Nors vieni mėgsta pamiegoti ilgiau, o kitiems užtenka ir mažiau poilsio, tačiau suaugusiesiems, norintiems išlikti energingiems ir produktyviems, rekomenduojama miegoti nuo 7 iki 9 valandų.  

2. Žmonės, kurie dirba pamainomis, lengvai užmiega pasibaigus darbui.

Pakitęs kėlimosi arba ėjimo miegoti laikas, kuris būdingas pamainomis dirbantiems darbuotojams, sukelia cirkadinio ritmo sutrikimą. Tai neigiamai veikia fiziologinius kūno procesus ir gali sukelti neigiamas pasekmes sveikatai.  Dirbantys pamaininį darbą ne tik sunkiau užmiega, tačiau jie kur kas rečiau išmiega rekomenduojamas 7–9 valandas. 

3. Nemiga nėra rimtas sveikatos sutrikimas.

Nemiga gali būti rimtas sveikatos sutrikimas, kuris pasireiškia sunkiu užmigimu, dažnais prabudimais ir negiliu miegu bei neišsimiegojimo pojūčiu po nakties. Po nemigos nakties žmogų dažnai vargina pablogėjusi nuotaika, dirglumas, būna sunku susikaupti. Negydoma ji gali lemti sumažėjusį darbingumą, depresiją, nuotaikų kaitą ir padidėjusią autoįvykių riziką. 

4. Televizoriaus žiūrėjimas ir naudojimasis kompiuteriu miegamajame padeda atsipalaiduoti ir užmigti. 

Televizoriaus žiūrėjimas ir naudojimasis nešiojamuoju kompiuteriu lovoje, ypatingai miegamajame, kenkia miego kokybei. Televizijos laidos, naujienų pranešimai ir kitos istorijos prieš miegą gali būti trikdančios ir keliančios nerimą. Mokslininkai dažnai pabrėžia, kad miegamajame nederėtų užsiimti pašaline veikla, išskyrus poilsį.

5. Radijo pagarsinimas, langų atidarymas ar kondicionieriaus įjungimas automobilyje yra efektyvūs būdai išlikti budriems vairuojant. 

Šie būdai ne tik nėra veiksmingi, tačiau ir gali kelti pavojų vairuotojui, keleiviams ir kitiems eismo dalyviams. Jeigu jaučiatės pavargę rekomenduojama sustoti saugioje vietoje ir nusnausti 15–45 minutes. Gėrimai su kofeinu gali padėti trumpam įveikti mieguistumą, tačiau jų poveikis praeina po maždaug 30 minučių, dėl to geriausias būdas išlikti žvaliems yra kokybiškas nakties miegas prieš kelionę. 

6. Alkoholis padeda greičiau užmigti.

Kai kurie žmonės mano, kad alkoholis padeda greičiau užmigti. Nors alkoholis gali padėti nusiraminti ir atsipalaiduoti, tačiau jis didina nakties prabudimų skaičių ir lemia suprastėjusią miego kokybę. Be to, vartojantiems vaistus nuo nemigos, jokiu būdu negalima vartoti alkoholinių gėrimų.


Šaltinis: https://www.sleepfoundation.org/articles/time-look-some-myths-and-facts-about-sleep

Prekė įdėta į krepšelį!
Krepšelis: 0.00 EUR
Peržiūrėti krepšelį
Šioje svetainėje mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad galėtume pateikti suasmenintus pasiūlymus bei Jus dominantį turinį. Daugiau sužinokite mūsų Slapukų politikoje.