Kiekis: 0 Iš viso: 0.00 EUR Peržiūrėti krepšelį

Geresnio miego formulė žiemai

Iš pirmo žvilgsnio, žiema ir miegas atrodo du tinkamiausi gero poilsio kompanionai. Ilgos tamsios naktys ir vėsus oras, kuomet susisukus į mėgstamą antklodę taip sunku pakilti iš lovos – viskas, ko reikia geram nakties miegui? Tiesa apie miego ypatumus tamsiuoju žiemos laikotarpiu šiek tiek skiriasi nuo įsivaizdavimo. Ilgos bei tamsios žiemos naktys ir trumpos šaltos dienos gali turėti įtakos ne tik miego kokybei, bet ir darbingumui.

 

Šviesos poveikis

Žiemos sezonu saulė yra daug mažiau intensyvesnė, o tai reiškia, jog negaudami pakankamai natūralios dienos šviesos, jaučiamės labiau mieguisti, mažiau energingi ir mažiau laimingi. Kartais natūralios šviesos pasisavinimo sumažėjimas gali tapti sezoniniu emociniu sutrikimu, kuris yra tam tikros rūšies depresija. Išsivysto liūdesys, beviltiškumas, nerimas, trūksta motyvacijos ir domėjimosi kasdienine veikla, sunku sutelkti dėmesį ir susikaupti. Taip pat gali kisti mitybos įpročiai, dėl kurių išauga apetitas, o to pasekoje ir svoris.

Šviesos trūkumas siunčia kūnui signalą, jog laikas ilsėtis, tad tamsa netinkamu paros laiku pakeičia organizmo „vidinį laikrodį“. Reguliuodamas budrumo ir miego ciklus, šis mažina miego kiekį ir kokybę. Esant natūralios šviesos trūkumui gaminasi melatoninas – „miego hormonas“, kuris siunčia signalus, inicijuojančius fiziologinį žmogaus pasiruošimą miegui. Taigi nieko keisto, jei žiemą kyla noras miegoti daugiau. Tačiau vertėtų prisiminti, jog persimiegojimas gali iššaukti elgesio ir nuotaikos pokyčius. Kaip to išvengti?

 

Pasiruošimas „žiemos miegui“

 

Nekeiskite miego režimo. Einant ilsėtis anksčiau, vėliau ar pastangos miegoti daugiau tik dar labiau sutrikdys Jūsų vidinį ritmą. Laikykitės įprastos miegos rutinos, jei ji kiekvieną naktį leidžia pailsėti nuo 7 iki 9 valandų. Ryte naudokite apšvietimą, mankštinkitės. Taip paruošite kūną dienai ir užsikrausite reikiamos energijos, pagerinsite nuotaiką.

Išsirinkite kokybišką čiužinį. Suprastėjusi miego kokybė gali priminti ir apie naujo čiužinio būtinumą. Galbūt miego pagrindas jau tarnauja daugiau nei 8 metus? Viena iš pablogėjusio poilsio priežasčių gali būti čiužinio susidėvėjimas, miego pagrindo išgulėjimai, per kietas, arba per minkštas čiužinys.

Vėdinkite miegamąjį ir vėdinkite čiužinį. Daugumai žmonių optimali miego temperatūra yra nuo +20°C iki +22°C. Norėdami nesušalti, bet ir neperkaisti, rekomenduojama savo miegamajame rinktis natūralų pluoštą. Pavyzdžiui, patalynės, pagamintos iš medvilnės ir lino labiausiai apsaugo nuo perkaitimo, nes šios medžiagos yra geriausiai kvėpuojančios. Auraplus asortimente čiužiniai, kurių sudėtyje yra kanapių ir linų pluošto, pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir suteikia sveiką bei komfortabilią miego aplinką. Medžiagos yra gerai pralaidžios orui, greitai išgarina drėgmę, reguliuoja kūno šilumą ir leidžia odai kvėpuoti. Miego pagrindai ekologiški, natūralūs ir nekeliantys alergijų ne tik dėl išskirtinės sudėties, bet ir pačio gamybos proceso, kurio metu naudojamos gamtai draugiškos priemonės.

Nepamirškite, kad miegamojo temperatūra turi būti vėsi, o aplinka gerai vėdinama ir drėkinama. Reguliariai vertėtų vėdinti ir čiužinį. Tinkama čiužinio ventiliacija leidžia užtikrinti kokybiškesnę kūno termoreguliaciją, kuri yra vienas esminių momentų, leidžiančių geriau išsimiegoti.

Prekė įdėta į krepšelį!
Krepšelis: 0.00 EUR
Peržiūrėti krepšelį
Šioje svetainėje mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad galėtume pateikti suasmenintus pasiūlymus bei Jus dominantį turinį. Daugiau sužinokite mūsų Slapukų politikoje.