Kiekis: 0 Iš viso: 0.00 EUR Peržiūrėti krepšelį

ortopediniai ciuziniaiKas yra ortopedinis čiužinys ir kuo jis skiriasi nuo įprasto čiužinio?

Ortopedinis („orto” gr. – „tinkamas”) čiužinys paprastai turi konstrukciją, kuri palaiko įprastą, natūralią stuburo padėtį, prisitaiko prie Jūsų kūno fizinių išlinkimų. Kokią padėtį Jūs bepasirinktumėte, čiužinys neišsigulės, o kūno raumenys, sąnariai ir sausgyslės nebus įtempti ir suspausti.

Medicininiai čiužiniai labiau reikalingi žmonėms, kurie skundžiasi nugaros skausmais ar  kitais stuburo srities negalavimais. Jeigu Jūs miegate ant įprasto čiužinio ir jaučiatės gerai, nėra būtinybės jį keisti, tačiau turite būti tikri, kad Jūsų čiužinys yra kokybiškas. Naudodami nekokybišk1 čiužinį, galite pakenkti nugaros smegenims. Tokio „poilsio“ rezultatas gali baigtis sutrikusia kraujotaka, kuri ilgainiui lems ne tik miego kokybę, bet ir daugybę kitų Jūsų skausmų.

Būtent ortopedinis čiužinys yra viena iš profilaktikos priemonių esant  skrandžio opos, skoliozės, hipertonijos, radikulito, širdies ligų ir kitų negalavimų,  kurie mažina gyvenimo trukmę, simptomams. Rinkdamiesi tinkamą ortopedinį čiužinį Jūs investuojate ne tik į gerą nuotaiką, bet pirmiausiai – į savo sveikatą.

Kuo pripildomi čiužiniai?

Visus čiužinių užpildus galima suskirstyti į brangius ir nebrangius. Paprastai nebrangiuose čiužiniuose yra sintetiniai užpildai, o brangesni užpildomi natūraliomis medžiagomis.

Apie čiužinių užpildus plačiau:

 1. Natūralus lateksas – medžiaga, kuri gaminama iš įvairių medžių gumos, supūtintos specialiu būdu. Jis pritaikytas išlaikyti sunkius svorius, yra tvirtas, elastingas ir lankstus.
 2. Dirbtinis lateksas – ekologiškas ir saugus lateksas, kuris palyginus su natūraliu lateksu yra kietsnis ir elastingesnis. Tinkamas asmenims, turintiems perteklinę kūno masę (viršsvorį).
 3. Kokoso pluoštas – kieta medžiaga, iš kurios dažniausiai gaminami ortopediniai čiužiniai. Svarbi šios medžiagos savybė – kvėpavimas (laidumas orui).
 4. Poliuretanas – dirbtinė, ekologiškai švari, elastinga medžiaga. Tinka ilgalaikiam naudojimui, yra hipoelerginis.
 5. Medvilnė (presuota) – puikiai praleidžia orą ir leidžia gerai jaustis miego metu.
 6. Avies vilna – avies vilna, kuri pati sugeria ir atiduoda drėgmę, gerai šildo.

Kaip išsirinkti čiužinį ir į ką atkreipti dėmesį?

Kad pirkinys būtų geras, verta atsižvelgti į specialistų patarimus.

Pirmiausia nuspręskite, kokio dydžio čiužinio Jums reikia.

 1. Renkantis čiužinį pagal jo kietumą atkreipkite dėmesį:
 • Kai svoris iki 60 kg – reikėtų rinktis minkštą čiužinį;
 • Kai svoris 60-95 kg – reikėtų rinktis vidutinio kietumo čiužinį;
 • Kai svoris 90 kg ir daugiau, tada  reikėtų rinktis kietą čiužinį.
 1. Jeigu čiužinį renkatės dviejų miegamųjų vietų lovai, tačiau svoris žmonių, kurie ant jo  miegos skirtingas, galima rinktis kombinuotą čiužinį, kurio viena pusė minkštesnė, kita kietesnė. Tokio tipo  čiužiniai dažniausiai gaminami pagal užsakymą.
 2. Čiužiniai su natūraliais užpildais kai kuriems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją, todėl turėtumėte žinoti, kam esate ar galite būti alergiški.
 3. Prieš pirkdami čiužinį būtinai jį išbandykite.
 4. Atkreipkite dėmesį į čiužinio siuvimą ir siūles. Lygios siūlės – kokybės ženklas.

Atsižvelgus į šiuos patarimus, išsirinkti čiužinį bus kur kas paprasčiau.

Verta žinoti – Kaip išsirinkti čiužinį?

Prekė įdėta į krepšelį!
Krepšelis: 0.00 EUR
Peržiūrėti krepšelį
Šioje svetainėje mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad galėtume pateikti suasmenintus pasiūlymus bei Jus dominantį turinį. Daugiau sužinokite mūsų Slapukų politikoje.